Református templomot szenteltek fel Sepsiszentgyörgyön

Download (3)

A sepsiszentgyörgyi Gyöngyvirág Utcai Református Egyházközségben új templomot  adtak át az augusztus utolsó vasárnapján megtartott új kenyér ünnepén, 2017. augusztus 27-én. Az erdélyi település negyedik református templomára azért volt szükség, mert a korábban meglévő három helyi református gyülekezet újrafelosztásával 2005-ben létrehozták az ezernyolcszáz lelkes negyedik gyülekezetet, a Gyöngyvirág Utcai Református Egyházközséget. A hat év alatt felépült templom építési költségeihez a magyar kormány 126 millió forinttal járult hozzá, a teljes anyagi költség több mint felét a helyi önkormányzat, a gyülekezet és különböző támogatók fedezték – közli az MTI.