Együttműködés a diakóniai munkában

A Hulp Oost-Europa munkatársai látogattak el szeptember 18-án  a nagykárolyi esperesi hivatalba, ahol a diakóniai munkáról tartottak közös megbeszélést az egyházmegye vezetőségével.

DSC_0011

A németalföldi alapítvány munkáját Wout van de Water projekt manager ismertette. Tájékoztatott a Románia területén kifejtett munkájukról, ugyanakkor együttműködést ajánlott fel az egyházmegyénk területén végzendő diakóniai munka fejlesztésében. Szeretnék átadni a diakónia területén szerzett tapasztalataikat. Közös megegyezés született arról, hogy jövő év tavaszán az egyházmegye lelkészei számára képzést tartanak erről a munkáról. Ezt követően pedig, ha igény mutatkozik rá, akkor a presbiterek és önkéntesek számára is képzést biztosítanak. Az egyházmegyénk területén zajló jelenlegi diakóniai szolgálatokról Tolnay István esperes tájékoztatta a vendégeket. A beszélgetésből kiderült, hogy vannak ugyan már több településen példaértékű kezdeményezések, de egyre több gyülekezetben volna igény az egyedül maradt idősek és betegek segítésére. Szabó Sándor szilágypéri lelkipásztor felhívta a figyelmet arra, hogy nagyon sok fiatal hagyja el szülőfaluját, így a magukra maradt idősek szociális támogatásra szorulnak. Elhangzott az is, hogy sajnos vannak települések, ahol nehéz bevonni akár a presbitereket, akár önkénteseket ebbe a munkába.

DSC_0002 DSC_0004 DSC_0006 DSC_0009