Kórustalálkozó Koltón

Egyházkerületi kórustalálkozót tartottak a Máramaros megyei Koltón, amely 11 órakor kezdődött a református templomban.

22906688_1490870574360258_839778349_o

Az ünnepi istentiszteleten Forró László egyházkerületi főjegyző hirdette Isten igéjét a 46. zsoltár alapján. Igehirdetésében kihangsúlyozta, hogy a zsoltár olyan tartalmat tár elénk, melyben a múlt, a jelen és a jövendő, mint Isten gondviselésének folytonossága van jelen. Hitben való kitartásra intett, valamint a különböző támadásokkal való szembenállásra. Az igehirdetést követően Ecsedi Árpád koltói lelkész, a Nagybányai Református Egyházmegye főjegyzője üdvözölte az egybegyűlteket. Őt követően Gellén Sándor esperes köszöntötte jelenlévőket, majd Forró László szólt még néhány szót. A templomban a köszöntések között  a szatmáriak szolgáltak négy énekszámmal, a kórust Higyed Gyöngyi karnagy vezényelte. Az istentiszteletet követően a helybeliek átvonultak a gyülekezeti házba, az énekkarok pedig a Teleky Sándor kultúrotthonba. Minden megjelent kórus két énekszámmal készült, melyek a reformáció ötszázadik évéhez kötődtek. Egyházmegyénket a Nagykároly-Kertvárosi Református Egyházközség Pro Ecclesia nevű vegyeskara képviselte. A kórustalálkozó Orosz Otília egyházkerületi zenei előadó köszöntésével kezdődött, majd ezt követően sor került a kórusok fellépésére. A kilenc egyházmegyéből hét küldött énekkarokat a kórustalálkozóra. Részt vettek az alábbi kórusok: a Nagybánya-Óvárosi Református Egyházközség Vegyeskara, a Koltói Református Egyházközség Vegyeskara, a Koltói Kamarakórus, a Szatmári Református Egyházmegye Lelkipásztorkórusa és a Szatmári Református Gimnázium Gyermekkórusa, a Mikolai Református Egyházközség Vegyeskara, a Margittai Református Egyházközség Vegyeskara, a Nagykároly-kertvárosi Református Egyházközség Vegyeskara,  Zilah-fenyvesi Református Egyházközség Vegyeskara, a Szilágyperecseni Református Egyházközség Vegyeskara, a Nagyvárad-olaszi Béczi Ernő Vegyeskar,  a Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium Gyermekkórusa, a Partiumi Keresztény Egyetem Vegyeskara és a Nagyváradi Kántorkórus.

A kórusokat dr. Lászlóffy Zsolt zenetanár értékelte ki, aki a Partiumi Keresztény Egyetem zenepedagógia szakának tanára. A kórustalálkozó egy nagyon jól sikerült és megszervezett esemény volt, melyen mindenki jól érezte magát. Az esemény szeretetvendégséggel zárult egy Koltóval szomszédos település éttermében.

21elemet