A reformáció emlékünnepe Érszakácsiban

A Reformáció 500 emlékünnepe alkalmából október 29-re hazahívtuk és hazavártuk az Érszakácsiból elszármazott testvéreinket. Volt, aki a messzi Ausztráliából érkezett haza szülőfalujába. Az úrvacsorával egybekötött istentisztelet után kopjafát és emlékpadot áldottunk meg a templomkertben. A két alkotás Szabó Béla presbiter testvérünk keze munkáját dícséri. A kopjafa a templomunk tornyát mintázza, az emlékév évszámaival, Igével és a bárány jelképével. Az emlékpad két oldalán szőlőgerezd, levél és búzakalász látható. Az ünnepség a kúlturotthonban közös ebéddel zárult. Jó volt együtt lenni és ünnepelni, erősödni szent hitünkben és így tekinteni reménységgel az újabb 500 esztendő felé. Soli Deo Gloria!

Fülöp János

24 elemet