A kálvinizmus elterjedéséről hallhattak előadást

oszelodA reformáció 500. évfordulója alkalmából a kaplonyi gyülekezetben Dr. Ősz Sándor Előd, az Erdélyi Református Egyházkerület levéltárosa tartott előadást, az erre az alkalomra szép számmal megjelent híveknek.

Előadásában a nagy reformátor, Kálvin János életútját, reformátori munkásságának jelentőségét, valamint a reformáció kálvini irányzatának magyarországi elterjedésének történetét mondta el a hallgatóságnak.

A tartalmas előadás nagymértékben hozzájárult a kaplonyi reformátusok Kálvinnal és a kálvinizmussal kapcsolatos ismeretük kiegészítéseshez.

Kaplony