Ülésezik a Zsinat

Nyolcadszor ülésezik egyházunk Zsinata ebben a ciklusban. A november 22-iki és 23-iki tanácskozás napirendjén ezúttal szabálymódosítások, ágazati beszámolók és díjátadók szerepelnek.

A szerdán délelőtt 10 órától kezdődő ülésszakon hagyhatják jóvá a kormány és a Magyarországi Református Egyház között létrejött együttműködési megállapodást, emellett a lelkészi nyugdíj-, az egyházi gazdálkodásról szóló és a szeretetszolgálati törvényről is tárgyalnak majd. A zsinati szakbizottságok pedig beszámolnak idei munkájukról, többek között a készülő gyülekezeti énekeskönyvről is.

Csütörtökön délelőtt kilenckor átadják a zsinati alapítású teológiai, szeretetszolgálati és pedagógiai díjakat, valamint hálát adnak az Önkéntes Diakóniai Év csereprogram elmúlt húsz évéért.

Forrás: reformatus.hu