Az álomfejtésről hallhattak

Az álomfejtésről tartott előadást Ledán István érköbölkúti lelkipásztor a Nagykárolyi Református Egyházmegye harmadik negyedévi lelkészértekezletén november 23-án, Érendréden. A szép számmal megjelent lelkipásztorok nagy érdeklődéssel hallgatták az előadást.

DSC_0004

A lelkészértekezlet Nagy Sándor lelei lelkipásztor igei szolgálatával kezdődött, aki a Gal 4,8-11 igeversek alapján szólt a jelenlévőkhöz. A lelki közösség és az egymás közötti teljes bizalom megteremtésének fontosságát hangsúlyozta. Mindezekre nagy szükség van a lelkipásztorok körében is, hiszen miközben a gyülekezetek mindig elvárják lelkipásztoruktól a lelki támaszt, aközben a lelkészeknek is szükségük van arra, hogy Krisztushoz és egymáshoz fordulva lelkileg meg tudjanak újulni, fel tudjanak töltődni. A reformáció ötszázadik évfordulóján a sok különböző program szervezése mellett nem szabad megfeledkezni a lélek megújulásának fontosságáról, amiről amúgy kevés szó hangzik el. Ledán István különösen érdekesen építette fel tartalmas előadását, melyben beszélt az álomfejtés bibliai alapjairól és kifejtette annak pszichológiai hátterét is. Szemléltetésül néhány álmot is megemlített. Foglalkozott az álmok szimbolikájával, ugyanakkor azzal a kérdéssel, hogy a múltra vagy a jövőre néznek-e az álmok. Végül pedig beszélt az álmoknak a gyász feldolgozásában játszott szerepéről. Számtalan kérdés és hozzászólás hangzott el. Pap Dénes Zsolt lelkipásztor az álomfejtést teológiai szempontból magyarázva, arra hívta fel a figyelmet, hogy az álmok által Isten ma is üzenhet számunkra és irányíthatja életünket. Egy példát mondott el arról, hogy van olyan ismerőse, aki hosszú ideig elhanyagolta a vallásos életét, de egy többször visszatérő álom arra indította, hogy odafigyeljen hitéletére és újra rendszeresen látogassa Isten szent házát.

A lelkészértekezlet az érendrédiek jólelkű és gazdag vendégszeretetéből közös ebéddel ért véget.

DSC_0003 DSC_0006 DSC_0009