Én, Károli Gáspár

Börvelyben is bemutatásra kerül az Én, Károli Gáspár című monodráma. A darab rendezője id. Bessenyei István, szereplője Varga Sándor színművész, a börvelyi egyházközség presbitere, mindketten a szatmárnémeti Harag György társulat színészei. A mintegy 1 órás színdarab a bibliafordító Károli Gáspár életútját vezeti végig. Szatmárnémetiben október 31-én mutatták be a darabot. Az előadásra november 26-án, délután 6 órától mindenkit szeretettel várnák a szervezők a helyi református templomba.

VargaS