Kettős ünnep lesz Nagykárolyban

Nagykárolyban a reformáció 500. és a Magyar Református Egyház fennállásának 450. évfordulóján kettős ünnepségre várják az érdeklődőket december 2-án, szombaton. Délelőtt 11 órától az épülő új református templomnál kerül sor a kertvárosi református óvoda emléktáblájának leleplezésére. Az ünnepi istentiszteleten főtiszteletű Csűry István, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület püspöke fog prédikálni, köszöntő beszédek hangzanak el, majd pedig leleplezik az emléktáblát, és időkapszulát helyeznek el. Ezt követően 12 órától Nagykároly régi főterén (1918. december 1. sugárút szoborparkja) átadják a Károlyi Gáspár tiszteletére állított emlékművet. Igei köszöntőt fog mondani Tolnay István, a Nagykárolyi Református Egyházmegye esperese. Rövid műsor után kerül sor az emlékmű leleplezésére és koszorúzásra. A szervezők mindkét eseményre szeretettel várják az érdeklődőket.

Meghívó (1)_Oldal_1 Meghívó (1)_Oldal_2