Fülöp István, a Reformátusok Szatmárért Közhasznú Egyesület elnökének ünnepi gondolatai a Károli Gáspár emlékmű avatásán

DSC_0174„Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez.” (Ef 2,8)

Kedves testvéreim a Krisztusban! „Kegyelemből tartattok meg” – ez a kegyelem az, amely eltörölte azt a szót, hogy lehetetlen. Gyakran szoktuk mondani, hogy ezt nem tudjuk, azt nem tudjuk megvalósítani, mert lehetetlen. Ma nagyon sok lehetetlennel találkoztam. Lehetetlennel találkoztam, amikor átjöttem a határon, és csupán tíz percbe telt, hogy ide átérhettem. Én még emlékszem arra, amikor órákat kellett várni. Aztán a következő lehetetlen az volt, hogy egy óvoda alapkőletételénél vehettem részt. Elképzelhető lett volna ez pár évtizeddel ezelőtt, hogy itt, Nagykárolyban egy református óvoda alapját tegyük le? Aztán a következő lehetetlen, hogy egy templomot látunk épülni, egy református templomot, ami évtizedekkel ezelőtt szintén lehetetlen volt. Aztán lehetetlennek tűnt az, hogy elénekeljük itt a Szózatot, elmondjuk együtt közösen az Úr imádságát, és egy emlékoszlopot avathassunk. Ami embernek lehetetlen, az Istennek lehetséges. És még ki tudja, hogy milyen lehetetlennek látszó lehetőségek vannak, amit ma még nem akarunk elhinni. Egy idézetet helyezek ma mindannyiunk szívére, ami nem keresztyén, de mégis egybecseng a Szentírás gondolataival: „A lehetetlen csupán egy nagy szó, amellyel a kis emberek dobálóznak, mert számukra könnyebb egy készen kapott világban élni, mint felfedezni magukban az erőt a változtatásra. A lehetetlen nem tény, hanem vélemény. A lehetetlen nem kinyilvánítás, hanem kihívás. A lehetetlen lehetőség. A lehetetlen múló pillanat. A lehetetlen nem létezik.” Adja a jó Isten, hogy Szentlelkében bízva minden lehetetlent legyőzzünk!

Fülöp István