Karácsonykor mindenkire kell gondolni

Karácsonykor, Jézus születése ünnepén oda kell figyeljünk egymásra. Sokan térnek ilyenkor haza idegenből is, hogy együtt legyen a család, de sokan vannak, akik nem tudnak együtt lenni a szeretteikkel, akik csak telefonon vagy interneten keresztül tudják köszönteni egymást. Nem szabad megfeledkezni a magányosokról, a korházban levőkről, és azokról sem, akik elvesztett szerettük nélkül töltik a karácsonyt – hívta fel a figyelmet a Nagykároly-kertvárosi Református Egyházközség lelkipásztora, Tolnay István esperes szentesti igehirdetésében. Ugyanakkor emlékeztetett arra is, hogy Jézus, aki a mi szívünk ajtaján is kopogtat, azért jön, hogy levegyen terheinkből. Gyermeki örömmel fogadjuk hát Őt be – hangzott a biztatás.

DSC_0014

Az istentisztelet elején a nagykárolyi gróf Károlyi  Gyula cserkészcsapat tagjai a református templomba is elhozták a betlehemi lángot. Az igehirdetés után a Pro Ecclesia vegyeskórus csodálatos énekét hallgathatták meg a hívek, majd a nagykárolyi 1-es Számú Napköziotthon Petri úti csoportjának ovisai mutattak be műsort, akiket Baumgartner Ildikó és Sógor Melinda óvónők készítettek fel. Ezt követően a kertvárosi vallásórások adták elő a Kész vagy-e Jézussal találkozni? című előadást. A kisebb gyermekek lélekhez szóló verseket szavaltak és énekeket adtak elő, a nagyobbak pedig modern színdarabot mutattak be arról, hogy miért nem volt hely Betlehemben a szentcsalád számára. Az előadás mindenkit elgondolkodtatott azon, hogy vajon ő hogyan járt volna el vagy jár el Jézus befogadásával. A gyermekeket Tolnay Adrien vallástanár készítette fel. Az ünnepség a Csendes éj eléneklésével zárult.

54elemet