Karácsony Szaniszlón

Mit tennénk, ha hosszú távollét után hazatérnénk, otthon pedig nem várna ránk senki, és be sem fogadnának? – tette fel a kérdést prédikációjában Balla Árpád lelkipásztor karácsony első napján a szaniszlói református templomban. Jézus, a Megváltó hazatért és hazatér az emberiség közé, ám voltak és vannak, akik nem fogadják be őt. Karácsony emlékeztet minket arra, hogy Jézus haza akar térni személyesen hozzánk. Ha le tudunk hajolni előtte, akkor a mi szívünbe is megérkezik, és lesz igazi ünnepünk.

IMG_0209

A szépen felújított templomban a szaniszlói gyülekezet nagy érdeklődéssel hallgatta a tartalmas igehirdetést, majd református hagyomány szerint itt is kiosztották az úrvacsora sákramentumát. Az úrvacsorai kenyeret és bort Tóth Zoltán és családja ajánlotta fel. A szent jegyek kiosztásában Sebestyén Elek Előd lelkipásztor segített.

30 elemet