Elkezdődött az ökumenikus imahét

Budapesten 2018. január 21-én, vasárnap 7 órakor tartották meg az imahét nyitó istentiszteletét a Szent István-bazilikában. Dr. Erdő Péter bíboros mondott szentbeszédet és igét hirdetett Steinbach József református püspök, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának elnöke. Az imahét anyagát idén a karibi keresztyének állították össze, amelynek a központi igéje így hangzik: „Jobbod, Uram, dicső az erőtől…”/„Uram, a jobbod kitűnik erejével…” (2Móz 15,6). A tanulmányi anyagot 1968 óta készíti közösen az Egyházak Világtanácsa Hit és Egyházszervezet Bizottsága és a Keresztény Egységet Előmozdító Pápai Tanács. Számtalan helyen ezen a héten tartják az imahetet, ám vannak egyházközségek, melyekben az elkövetkezendő hetekben vagy a tavasz folyamán kerítenek rá sort.

21141_okumene