Szószékkorona készült a tasnádszántói templomba

Régi álma teljesült 2017 karácsonyára a tasnádszántói református gyülekezetnek. A templom egy szép szószékkoronával gazdagodott Paniti Eszter református lelkésznő és családja jóvoltából.

DSC_0146

A szószékkoronát kalász, szőlőgerezd és csillag motívumok díszítik. A szószékkorona homlokzatán ezek a feliratok olvashatók:  „Az Ige testé lett és lakozék mi közöttünk” (Ján 1,14a), Készítette: Szabó Béla (érszakácsi) faragómester 2017-ben, Paniti (született) Székely Eszter ref. lp. és családja adománya, A Reformáció 500-ik évében. A szószékkorona belső körében ez olvasható: „Az ég és a föld elmúlnak, de az én beszédeim semmiképpen el nem múlnak (Máté 24,35)

Istené legyen a dicsőség, hogy e szószékkorona elkészülhetett Paniti Zoltán lelkészsége és Lukács Sándor gondnoksága alatt. Köszönet illesse azokat, akik lehetővé tették elkészítését, szállítását és elhelyezését. Jézus Krisztus megőrző kegyelme legyen minden alatta szolgáló lelkipásztorral és az Igét hallgató, megtartó hívő lélekkel!

Paniti Eszter nyugalmazott lelkipásztor

15 elemet