Nemzeti ünnep Nagykároly-Kertvárosban

A nagykároly-kertvárosi egyházközségben március 11-én, vasárnap délelőtt emlékeztek a 1848-as szabadságharc márciusi eseményeire.

Fotó: Nagykároly-kertvárosi Református Egyházközség facebook oldala

Amint azt Tolnay Adrien tiszteletes asszonytól megtudtuk az egyházi ünnepek között a nemzeti ünnepek megtartását is fontosnak tartják. Ennek már hagyománya van a gyülekezetben. Az idén Tolnay István esperes igehirdetéseben az emlékezésre hívta fel az ünneplő gyülekezet figyelmét. „Ne csak arra emlékezzünk, ami 1848-ban történt, hanem Isten minden cselekedetére, amit történelmünk során irgalmával és kegyelmével értünk tett. Emlékezzünk arra, kik vagyunk mi magyarok, honnan jöttünk, milyen nyelven beszélünk és mi a feladatunk” – fogalmazott az esperes.  Az igehirdetést a Pro Ecclesia vegyeskórus énekszolgálata, majd pedig a gyermekek és ifjak műsora követte. Az Isten, áldd meg a magyart! című műsort Tolnay Adrien vallástanárnő állította össze. Szívhez szóló versekben és énekekben emlékeztek a márciusi hősökre, akik a magyar nemzet szabadságáért életüket áldozták. A műsor keretében néhány gyertyát gyújtottak a hősök emlékére, majd Wass Albert, Petőfi Sándor, Reményik Sándor és Túrmezei Erzsébet versein keresztül a magyar anyanyelv fontosságát hangsúlyozták.