Önkéntesek segítségével dolgoznak Magyargéresen

Hétfőn hozzáfogtak a magyargéresi református templom tetőszerkezetének javítási munkálataihoz – tudtuk meg Nagy Attila lelkipásztortól.

A tetőszerkezet javítását a gyülekezet főként saját pénzalapból fedezi. Támogatást kaptak a Bélteki Polgármesteri Hivataltól 5000 lejt és a Román Kultuszminisztériumtól kapott 30000 lejt. Ebből a pénzből vették meg a faanyagot és a cserepet. A munkálatok díját, a csatornázást és egyéb kellékeket saját alapból biztosítja. A munkálatokat pedig egy helyi vállalkozó, Bors István és csapata végzi önkéntes gyülekezeti tagok segítségével. Istennek legyen hála már első nap közel 20 voltak önkéntesek. Az egyházközség vezetősége bízik abban, hogy ezután sem lankad a segítőkedv, és az időjárás is kedvező lesz a munkálatok befejezéséhez.