Újabb támogatást kapott a Nagykároly-kertvárosi Református Egyházközség

Többszörös támogatásban részesült az idén a Nagykároly-kertvárosi Református Egyházközség, amelynek tagjai – mint ismeretes – közel 20 éve építik az új templomot.

A Magyar Kormány az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a Nemzetpolitikai Államtitkárság és a Bethlen Gábor Alapkezelő ZRT közvetítésével már több ízben is nagyobb összegekkel támogatta a beruházást (legutóbb 90 millió forintot ítélt meg erre a célra, melynek a felhasználása hamarosan elkezdődik). Ráadásul a Magyar Kormány által támogatott óvoda idén szeptembertől már be is indult. Kérdésünkre Tolnay István esperes, a gyülekezet lelkipásztora azt is elmondta, hogy az idén sikerült szinte teljesen tető alá hozni az egész épületkomplexumot – beleértve a túlsó épületszárnyat, azaz a Kálvin-központ leendő közösségi terét is. Ennek a nagy munkálatnak egyik fontos része volt a tetőtér belső kihasználásának, egészen pontosan két tetőtéri szobának és egy mosdóhelységnek a betervezése is, hogy minél több helyet ki tudjon a gyülekezet használni. A tetőtéri helyiségek nyílászáróira (ablakaira) külön támogatást is kapott a gyülekezet a Bethlen Gábor alaptól, melynek köszönhetően a hat tetőtéri ablakból hármat a támogatásból már ki is fizettek, a másik három ablakot pedig önerőből fedezték. A lelkész a gyülekezet nevében ezúton is köszönetet mond a támogatóknak és Isten gazdag áldását kéri mindazokra, akik felkarolták a Kálvin-központ építésének ügyét.