Adventi kézműves foglalkozás

Adventi kézműves foglalkozást szerveztek a vallásórás gyermekek számára november 30-án a Nagykároly-kertvárosi Református Egyházközségben. A kreatív foglalkozáson a szülőkkel és szervezőkkel együtt közel 70 személy vett részt. A délután folyamán karácsonyi díszeket készítettek a résztvevők.

Igazán jó hangulatban telt azoknak a délutánja, akik ezt a programot választották. Az advent a karácsonyvárásról szól. Nem is telhetne ez az időszak jobban, minthogy együtt alkossunk ilyenkor valamit a gyermekeinkkel, miközben lehetőségünk van néhány óra erejéig nyugodtan beszélgetni gyülekezeti társainkkal is. A kertvárosi egyházközségben immár ötödik alkalommal szervezték meg az adventi kézműves foglalkozást, melyre az idén különösen nagy volt az érdeklődés. A közös délutáni programon Tolnay István arról beszélt, hogy amint a gyertya világosságot hoz a sötétségbe, ugyanúgy Jézus is világosságot hoz a bűntől elsötétült világba.

Az adventi kézműves foglalkozással a szervezőknek az a céljuk, hogy a szülők a gyermekeikkel együtt készüljenek a karácsonyra. A kézműves foglalkozás által segítenek ráhangolódni a közelgő szeretet ünnepére, megállni a rohanásban, egy kicsit egymásra figyelni, és így készülni a karácsonyra.

Tolnay Adriennek az előkészületekben és a programok levezetésében Bencze-Kádár Orsolya, Krausz Helga, Suhó Andrea és a nőszövetség tagjai nyújtottak segítséget. A nőszövetség szorgalmát dicséri az is, hogy a foglalkozás során a résztvevők ízletes teasüteményeket és finom teát fogyaszthattak el.