Piros, fehér, zöld, ez a magyar föld!

Az 1848-49 – es forradalom és szabadságharc hőseire emlékeztek ma délelőtt a református templomban.  Mindkét református gyülekezet istentiszteletén ünnepi műsort mutattak be.

A Nagyároly-kertvárosiak istentiszteletén Tolnay István esperes prédikált az 1 Tim 6,12 igeszakasz alapán. Az igehirdetés a szabadságharc kulcsszava köré épült. A lelkipásztor példákat sorolt fel arra, hogy mit jelent szabadság nélkül élni. Továbbá felhívta a figyelmet arra, hogy ma is meg kell harcolnunk nemzeti identitásunk megőrzéséért, a jelképeink használatáért, a keresztyén értékek és a család intézményének megvédéséért.  Az igehirdetést követően a hívek a Pro Ecclesia kórus alkalomhoz illő énekét hallgatták meg. Az kórus Lőrincz Szilveszter énektanár-karvezető saját szerzeményét adta elő, melynek ez alkalommal volt az ősbemutatója. Az V-VII. osztályos vallás- és kátéórás gyermekek Tolnay Adrien vallástanár irányításával a Piros, fehér, zöld, ez a magyar föld! című színvonalas és megható műsort mutatták be. Az istentiszteletet követően a református óvoda Bogyó és Babóca csoportjának tagjai Baumgartner Ildikó és Sógor Melinda óvónők vezetésével kicsi zászlókat osztottak a templomból hazainduló híveknek.