Dél-Erdélyben jártak a dobraiak

Dél-Erdély történelmi emlékhelyit keresték fel nemrégiben a dobrai reformátusok gyülekezeti kirándulásuk során – tudtuk meg Máthé Loránd Árpád lelkipásztortól.

A kirándulás során ellátogattak Gyulafehérvárra, Erdély egykori, ősi történelmi fővárosába. Itt megcsodálták a várat és a római katolikus érseki székesegyházat. Vajdahunyadon megnézték a Hunyadi család által építtetett várat, melyet Mikszáth Kálmán méltán nevezett a várak királyának.

Fontos állomáshely volt a kirándulók számára Nagyenyed is.  A város református kollégiumát 1622-ben Bethlen Gábor alapította. Sok neves ember került ki falai közül. Innen indult Kőrösi Csoma Sándor ázsiai útjára, és sokáig itt működött a református lelkészképzés.

Fotó: Máthé Loránd Árpád