Lelkészértekezlet Sződemeteren

Első alkalommal szervezetek egyházmegyei lelkészértekezletet Sződemeteren, Kölcsey Ferenc szülőfalujában.

A lelkészek számára szóló képzésre a tavasszal átadott Kölcsey-emlékházban került sor tegnap délelőtt. A lelkészértekezlet most is igehirdetéssel kezdődött, melyen Tőtős Beáta hahadi lelkésznő tolmácsolta Isten üzenetét a hallgatóságnak.

Dr. Geréb Miklós irinyi lelkipásztor, a Nagykárolyi Református Egyházmegye zenei előadója tartott értekezést a lelkipásztorok számára. Az előadás a Lélekkel és értelemmel címet kapta. Az előadó a magyar református énekeskönyv megújulásának alapelveiről fogalmazott meg hasznos gondolatokat.

Az lelkészértekezletről készült fotókat Máthé Loránd Árpád dobrai lelkésznek köszönjük.