Advent első vasárnapja: útkészítés

„Készítsétek meg az Úrnak útját, egyengessétek az ő ösvényeit.” Lk 3,4

Keresztelő János szavai hangzanak ma felénk. Ő az, aki előkészíti az Úr útját, ami egykor Betlehemből Jeruzsálembe vezetett, most pedig Jézuson keresztül a messiási királysághoz. Milyen kiváltságos eszköz volt Keresztelő János Isten kezében. Milyen boldogan készíthette ő Jézus előtt az utat. Mi is áldott eszközökké válhatunk Isten kezében! Milyen sok édesanya és édesapa válik útkészítővé, aki gyermekével együtt megy ma a templomba. Milyen sok nagyszülő válik útkészítővé, aki imádkozni tanítja kis unokáit. Ilyenkor mi is Jézus előtt készítjük az utat, aki jön, aki a szeretet világosságát hozza a szívünkbe. Legyünk ezen az adventen mindannyian az érkező szeretetnek az útkészítői, otthon a családban, a gyülekezetben és a munkahelyeinken egyaránt! Járja  át szívünket advent drága üzenete:

„Minden advent kegyelem:
vétkem jóvátehetem.
Minden advent vigalom:
Isten Úr a viharon.
Minden advent érkezés:
átölel egy drága kéz.
Minden advent alkalom:
győzhetsz saját magadon.
Minden advent ítélet:
így kellene – s így élek.
Minden advent remegés:
Isten felé epedés.
Minden advent ima is:
Uram, fogadj be ma is!”
(Ürögdi Ferenc) Ámen!

Imádság: Adventnek áldott királya, köszönöm, hogy drága eszköz lehetek a kezedben. Kegyelmed által segíts, hogy szavaimmal és cselekedetimmel másokat a hit tiszta ösvényére és a te közeledbe vezethessek. Kegyelmedből segíts a tiszta fényt követni és békés szívvel eljutni a karácsonyig! Ámen.

Sebestyén Elek Előd